KMP w Zabrzu - bezpieczeństwo dzieci ukraińskich na terenie Zabrza

Elżbieta Śnieżek

Komunikat dla uczniów

Pamiętaj

• Nigdy nie wsiadaj samemu do samochodu osoby, której nie znasz.
  • Zawsze miej przy sobie zapisany numer telefonu, do Twojego rodzica lub opiekuna.
  • Nie udzielaj informacji o sobie ani o swoich bliskich obcym ludziom.
  • Pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się po pomoc do nauczyciela oraz policjanta.
  • Czujesz się zagrożony – zadzwoń pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne).

Język polski                Język ukraiński                     Język angielski

Komunikat dla rodziców/opiekunów

Pamiętaj

• Przypominaj dziecku, żeby nie wsiadało do samochodu osób przypadkowo napotkanych;
  • Dopilnuj aby Twoje dziecko miało przy sobie zawsze zapisany Twój numer telefonu;
  • Poinformuj swoje dziecko aby nie udzielało prywatnych informacji osobom obcym.
  • Twoje dziecko zawsze może zwrócić się o pomoc do nauczyciela lub policjanta;
  • Przypomnij, że w sytuacji zagrożenia dziecko może zadzwonić pod numer alarmowy 112 (połączenie jest bezpłatne)

Język polski                Język ukraiński                      Język angielski

Pomoc dla Ukrainy

Jesteście wspaniali.

W dniu dzisiejszym dzięki uprzejmości Pana Przemysława Czerwińskiego pojechaliśmy zawieźć kolejną partię paczek z pomocą humanitarną dla Ukrainy.

W dalszym ciągu prowadzimy zbiórkę:

Żywność z długim terminem przydatności,  zupki instant, kasza gryczana w woreczkach, makarony, puszki, misy dla dzieci.

Baterie, power banki.heart g8167aada2 640

Bielizna

Proszki do prania w małych opakowaniach

Cześć rysunków Waszych dzieci wisi na honorowym miejscu. Sami byliśmy świadkami jak mama z mała dziewczynką, która właśnie dotarła z Ukrainy przyszła tam i poprosiła o pomoc, a jej córka oglądała rysunki.

Działamy dalej!!!

Opiekun samorządu szkolnego

Ł. Pisiewicz

20220322 123714 20220322 130000

Miasto Zabrze uruchomiło subkonto dedykowane wpłatom na rzecz obywateli Ukrainy/ Місто візьме підконто, присвячене депозитам для України громадян

Dla zapewnienia kompleksowej pomocy osobom poszkodowanym w wyniku wojny trwającej w Ukrainie Miasto Zabrze przygotowało specjalne subkonto na rachunku Urzędu Miejskiego. Wszystkie zainteresowane osoby oraz firmy będą mogły wpłacać tam darowizny na rzecz obywateli Ukrainy. W pierwszej kolejności fundusze te przekazane zostaną na zakup środków medycznych dla szpitala w Równem, gdzie trafiają poszkodowani w wyniku działań wojennych.

Wpłaty dokonywane w walutach obcych będą przewalutowane automatycznie według kursów.

Wpłat należy dokonywać zgodnie z poniższym:

Miasto Zabrze
41-800 Zabrze, ul. Powstańców Śląskich 5-7

Tytuł przelewu: „Darowizna na pomoc dla Ukrainy".

• Przelewy krajowe na numer rachunku: 03 1050 1070 1000 0090 3268 5357
  • Przelewy zagraniczne na numer rachunku IBAN: PL03 1050 1070 1000 0090 3268 5357

Dodatkowe dane do przelewów zagranicznych Kod BIC Swift ING Banku Śląskiego: INGBPLPW.

Rachunek obsługiwany jest przez ING Bank Śląski S.A.

Pomoc 800 12 12 12 po ukraińsku

Od środy 2 marca przy darmowym Dziecięcym Telefonie Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12 dyżuruje psycholog biegle posługujący się językiem ukraińskim. Można też uzyskać wsparcie w języku rosyjskim.

sos dtz page SOS UA post

Więcej artykułów…