"Kicaj zdrowo- Zabrze w sercu Śląska- z sercem dla zwierząt".

Nasza szkoła przystąpiła do programu profilaktyczno-edukacyjnego dla uczniów klas I-III zabrzańskich szkół podstawowych.

Główne cele to:

- zwiększenie liczby i skuteczności działań edukacyjno-wychowawczo-profilaktycznych w obszarze profilaktyki prozdrowotnej wśród uczniów klas I-III,

- kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt domowych, wzbudzanie pozytywnego uczucia i chęci udziału w programie,

- uświadomienie dzieciom roli zwierząt w życiu człowieka.

Zadania dla uczniów i nauczycieli wdrażających program to między innymi: pogadanki na tematy: uzależnień, zwierząt jako istot żyjących, zdolnych do odczuwania, zapoznanie z działalnością Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt "Psitul mnie" w Zabrzu. To także akcje i konkursy: wirtualnej adopcja, konkurs plastyczny "Mój pupil", zbiórki darów dla zwierząt, wizyta w schronisku.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia się do naszych działań.

kicaj