"Odblaskowa Szkoła" - zadanie 1

A.Wójcik

Nasza szkoła we wrześniu przystąpiła do udziału w akcji pod hasłem Odblaskowa Szkoła 2023.

W ramach konkursu organizowane są akcje promujące bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły, popularyzowane są również przepisy i zasady ruchu drogowego.

Podczas Sprzątania Świata nasi uczniowie pod opieką nauczycielek zbierali śmieci z najbliższej okolicy i przypominali sobie zasady obowiązujące na drodze. Połączyli więc przyjemne z pożytecznym. Dowiedzieli się: dlaczego na drogach montowane są progi zwalniające; dlaczego należy zachować szczególną ostrożność, gdy obok szkoły znajduje się plac budowy; jakie znaki drogowe umieszczane są blisko szkoły i dlaczego oraz jak się zachować, gdy w pobliżu znajduje się przejazd kolejowy.