Projekt "Aktywna Tablica"

E.Raźniewska

Nasza szkoła w roku szkolnym 2021/22 uczestniczy w  Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna tablica”.

Ela plakat budzet panstwa aktywna Ela tablica budzet panstwa poziomy aktywna
Głównym celem programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii oraz rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się.

Działania dotyczące wdrożenia stosowania TIK w procesie nauczania:

1. Uczestnictwo w szkoleniach z zakresu TIK wybranej grupy nauczycieli.

W naszej szkole grupa 5 nauczycieli brała udział w szkoleniu „Lekcja Enter”. Jest to projekt edukacji cyfrowej w ramach którego prowadzone są 40 godzinne szkolenia dla nauczycieli oraz kadry kierowniczej szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest zmiana sposobu dotychczasowego prowadzenia lekcji przez nauczycieli, poprzez pokazanie im korzyści z wykorzystywania narzędzi cyfrowych, TIK i aktywizujących metod nauczania.

2. Uczestnictwo w międzyszkolnych sieciach współpracy.

Planujemy nawiązać kontakt z nauczycielami innych szkół stosujących TIK w nauczaniu.

- jeden nauczyciel weźmie udział w co najmniej 3 spotkaniach,

- zorganizujemy co najmniej 2 lekcje otwarte z wykorzystaniem TIK w nauczaniu,

- opracowane zostaną scenariusze zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK, przykłady dobrych praktyk,

3. Wyznaczony zostanie szkolny e-koordynator oraz powołane szkolne zespoły samokształceniowe, które wspierają dyrektora i nauczycieli  w zorganizowaniu pracy szkoły z wykorzystaniem TIK

4. Wykorzystanie TIK na zajęciach edukacyjnych prowadzonych w każdym oddziale w wymiarze co najmniej 5 godzin w tygodniu.

Pomoce dydaktyczne uzyskane w ramach Programu „Aktywna tablica”.

Wartość pomocy: 43 750 zł

Podłoga Interaktywna FunFloor z pakietem rewalidacja i pisakami